Co je vanilková pasta?

05.03.2017

Když jsem poprvé slyšela "Vanilková pasta" představila jsem si jednu pastu z dětství, kterou jsme měli všichni na táboře. Voněla tak nějak podobně jako perlička, kterou všichni známe, ale něco snad vzdáleně vanilkového v ní bylo :-) Byla bílá, hustá, hodně pěnila :-) Měli jsme ji moc rádi, nikdo si ale dnes nepamatuje její jméno.

Dnes všechna sláva a věhlas vanilkového světa patří vanilkovým luskům, nebo snad ne? A myslíte, že ji mají právem? Uvidíme! :-) Představím vám sladké tajemství všech světových cukrářů - vanilkovou pastu! ;-)

Ve spoustě receptů na celém světě najdete vanilkové lusky: Pěkně podélně rozříznout a vyškrábnout. A fakt je, že existuje jen málo receptů, kde se uvádí vanilková pasta, i když je velmi populární mezi šéfkuchaři a profesionálními cukráři. Ale proč je tedy tak oblíbená? V čem tkví to kouzlo?

Vanilková pasta je neuvěřitelně silná, ihned její aroma je ihned plně rozvinuté a tím pádem funguje jako ohromný spořič vašeho času :-)

Co obsahuje vanilková pasta?

Vanilková pasta se se vyrábí ze silného vanilkového extraktu a mleté vanilky. Já vždycky trvám na tom, aby v pastě byl použitý vanilkový extrakt 2FOLDs a pravá mletá vanilka. 

Někteří výrobci použijí extrakt 1 Fold (velmi slabý) a namísto mleté vanilky taková černá zrníčka zbylá po extrakci lusku, která nevoní, takže výsledek je potom velmi špatný. Na takové výrobky si dávejte pozor a nekupujte je. Nebyli byste spokojení.

Vanilková pasta se vždycky doplňuje o cukr, ať už běžný nebo třeba invertní, ale v pastě musí být. Ten cukr se do pasty vmíchává a tím se narušují jednotlivá zrníčka mleté vanilky, která pak do pasty uvolňují více aromatických látek. Cukr ve vanilkové pastě tedy plní svoji velmi záslužnou práci :-) Ve vanilkové pastě najdete také pojivo, což bývá často třeba xantanová guma. Zajišťuje spojení všech složek dohromady - jednoduše se nám to nerozdělí zase na prvočástice, když lahvičku necháme stát dlouhou dobu ve spížce ;-)

Jak použít vanilkovou pastu?

Co říkáte třeba na:

  • domácí tiramisu -> namísto lusku bohatě stačí lžička nebo dvě vanilkové pasty
  • domácí šlehačka -> 1 lžička vanilkové pasty zajistí andělsky voňavou vanilkovou šlehačku
  • domácí vanilková zmrzlina -> vanilková pasta je pro zmrzliny jako stvořená!
  • Pravý vanilkový jogurt vyčarujete během chvilky přidáním půl lžičky vanilkové pasty přímo do kelímku

Chuť vanilkové pasty je bohatá a silná. Jediné, co musíte udělat, je nabrat ji lžičkou. Žádné dlabání nožem, žádný nepořádek, ani odpad nebo uklízení ;-)