Rozhovor: Co jedí o Vánocích na Mauriciu?

12.10.2017

Kapr, salát, cukroví, rybí polévka... Nebylo vůbec jednoduché vysvětlit Dominique z Mauricia, jak vypadá náš typický Štědrovečerní stůl. A pak přišla na řadu otázka, co se peče, vaří a jí o Vánocích na ostrově Mauritius.

Veronika: Ahoj Dominique, blíží se Vánoce a napadlo mě, že se tě zeptám, jak slavíte na Mauritiu Vánoce?

Dominique: Děkuji, to je od tebe opravdu milé :-) Vánoce jsou i u nás křesťanské svátky a tak se i oslavy Vánoc nesou většinou v tomto duchu. Většina obyvatel ostrova, kteří slaví Vánoce, je slaví podle křesťanských tradic.

Veronika: Jak oslavuje zbytek obyvatel? A co ti, kteří Vánoce neslaví?

Dominique: Některé tradičnější zvyky mají svůj původ v Indii (což je kulturní většina na Mauriciu) a ti neslaví Vánoce. Jinak jsme také hodně ovlivňováni Afrikou, ale tito lidé mají tendenci se držet britských tradic, pokud jde o Vánoce. A pak jsou tu také typicky komerční věci, jako je Santa a jeho sobi, trošku umělého sněhu, párty turistů na pláži. Však víš :-)

Veronika: Ano, rozumím :-) Popiš mi prosím, jak vypadá váš typický Vánoční stůl?

Dominique: Doma většinou dodržujeme francouzské a britské tradice. O Vánocích pečeme krůtu a děláme vánoční pudink. Taky je u nás hodně oblíbený francouzský dezert, který se jmenuje Bûche de Nöel. Je to vlastně roláda a ozdobená jako dřevěné poleno. Dávají se na ni třeba marcipánové větvičky, lístky, různé dekorace, aby vypadala jako opravdové poleno.

Veronika: To zní opravdu skvěle, takový dezert musím ochutnat! Čím se Bûche de Nöel plní?

Dominique: U nás je hodně teplo celý rok, takže ji většinou plníme vanilkovou zmrzlinou a podává se chlazená. Může se také plnit vanilkovým krémem. Díky kombinaci tmavého těsta na "poleno" a světlého vanilkového krému je roláda v řezu moc hezká.

Veronika: Jsem z tohoto dezertu opravdu nadšená! :-) Musíš mi poslat recept, abychom ji mohli také vyzkoušet. Naše zákaznice ji určitě taky rády vyzkouší.

Dominique: No jistě, s potěšením :-)

Veronika: My pečeme na Vánoce takové malé dezerty, jsou menší než půlka dlaně a připomínají někdy sušenky nebo cookies. Pečete kromě rolády Bûche de Nöel třeba něco podobného jako my?

Dominique: V podstatě ještě o svátcích děláme několik dalších sladkostí. Nejsou sice čistě Vánoční záležitostí, ale myslím, že docela dobře souvisejí s vašimi Vánočními sladkostmi. Jsou to: Banánový koláč, kdy uvaříme banány, které pak dáme na dort, posypeme mletou vanilkou a celé to upečeme. A pak máme také Napolitan cake, což je vlastně něco jako slepené sušenky jahodovým džemem a polité růžovou polevou.

Veronika: Vánoce na Mauritiu zní opravdu skvěle! Musím je někdy zažít na vlastní kůži ;-) Letos určitě vyzkouším váš Bûche de Nöel, už se moc těším!

Vyzkoušejte vanilku z tropického ráje - ostrova Mauritius! Určitě vás okouzlí stejně tak, jako mě :-) Přidejte lžičku do svého pečení a budete se divit, jak pravá vanilka umí čarovat s vůní a chutí!

TIP: Nemůžete se rozhodnout, jestli mletou vanilku, lusk nebo extrakt? S rozhodováním vám pomůže článek o výběru pravé vanilky ;-)