TIP: Jak poznat kvalitní vanilkový lusk

28.02.2017

Pravý vanilkový lusk je jedinečné koření, které už na pohled s ničím jiným nezaměníte. Naučíte-li se s vanilkou vařit, už nikdy se jí nevzdáte. Bude ve vaší kuchyni navždy zaujímat čestné místo. Připravte se ale na otázky: "Co to v té bábovce máš?" "Mňam... Já tam něco cítím, jen nevím, co to je..." "To je dobrý, ale co to jenom je?" Vanilka, přátélé, to vše umí jenom pravá vanilka. Ne nadarmo se jí říká koření králů a právem je její cena po šafránu druhá nejvyšší na světě. Pravá vanilka je prostě úžasná.

Abyste se nenechali napálit nekvalitními rádoby vanilkovými lusky, kterými se to v poslední době všude jen hemží, mám tu pro vás několik tipů, se kterými se rozhodně neztratíte.

  • Vanilkový lusk musí být mazlavý. Znáte hlášku Jindřišky Krausové z filmu Pelíšky? Pravý nok je na povrchu mazlavý a uvnitř kyprý a vláčný .... :-) A něco podobného platí také u vanilkového lusku. Nejkvallitnější pravý vanilkový lusk musí být na povrchu také mazlavý :-)
  • Vanilkový lusk musí být pružný. Vezměte si lusk v obalu do ruky a celý jej ohněte o 180 stupňů. Křupnul? Zlomil se? Nekupujte ho. Chová se jako žížala? Je ohebný a takové zacházení mu ani v nejmenším nevadí? Super! :-)
  • Vanilkový lusk musí nádherně vonět! A to i přes obal. I když je ve vakuu. Ty nejkvalitnější vanilkové lusky prostě umějí provonět úplně vše.
  • Vanilkové lusky kupujte vždy ve vakuu. Vydrží vám nejdéle čerstvé. I když vám nekteří prodejci tvrdí, že ampule je lepší. Věřte mi, že není. Většina prodejců si nechce koupit vakuovací stroj a kvalitní sáčky pro uchování lusků (jsou celkem drahé), proto vám říkají, že ampule jsou lepší. 

Dalším ukazatelem, který vás spolehlivě navede je zařazení vanilkových lusků podle kvality:

  1. Vanilkové lusky Prime gourmet - nejvyšší kvalita vanilkových lusků. Takové lusky dosahují opravdu vysoké vlhkosti, nejvyšší koncentrace přírodního vanilinu a jsou nejvíce aromatické
  2. Vanilkové lusky Grade B - lusky o třídu nižší, jsou susší, ale neměly by při ohnutí zlomit. Jejich vůně je jemnější, dají se však pohodlně nožem rozkrojit a vyškrábnout
  3. Vanilkové lusky Grade C - velmi suché lusky, mohou být popraskané nebo neúplné. Voní velmi, velmi jemně, většinou se doporučují pro výrobu lihovin nebo extraktů
  4. Vanilkové lusky zlomkové - vanilkové lusky neúplné, zlomené, čtvrtky, zlomky, velmi suché. Vyrábí se z nich extrakty, sirupy, a jiné potravinářské dobroty
  5. Vanilkové lusky Allgrade - s takovým označením se občas můžete setkat při výprodeji vanilkových lusků. Jedná se většinou o směs lusků tříd B, C a částečných zlomků.

Teď se z vás stali opravdoví odborníci na vanilkové lusky! :-) Stačí už jen vybrat různé druhy lusků a vyzkoušet rozdíly ;-)