Důležité rozdíly mezi druhy vanilkových lusků.

07.02.2017

Umíte si představit zmrzlinu bez pravé vanilky? A co by dělaly cukrářky, kdyby neměly ve spižírně schované sáčky s voňavými vanilkovými lusky nebo lahvičku s vanilkovým extraktem! Jejich žloutkové věnečky by nevoněly a šlehačka by nebyla příjemně nasládlá. Bez pravé vanilky by to prostě nebylo ono. Dnes už si naštěstí můžeme vybírat mezi různými druhy pravých vanilkových lusků a vybrat si tak svoji oblíbenou odrůdu. Mezi nejoblíbenější na světě patří vanilka Bourbon a vanilka Tahitensis. Kterou z nich byste si ale měli vybrat?

Pokud nejste skalní fanoušek vanilky, tak s největší pravděpodobností nevíte, jak velký rozdíl je mezi těmito odrůdami vanilky. Často se říká, že vanilka je vanilka a voní stále stejně, ale nic nemůže být dále od pravdy.

  • Lusky Vanilky Bourbon jsou silné, vydatné, plné čokoládových a višňových tónů. Díky tomu, že se vanilkové lusky vyrábí tradičním způsobem mokré zapářky v dřevěných nádobách, získávají tím charakteristický bourbonový buket.
  • Oproti tomu lusky vanilky Tahitensis mají typickou sladkou vůni, kterou známe z jemných zmrzlin a sušenek, zároveň jsou lusky Tahitensis velmi jemné a jejich vůně je laděna do vzdušných květinových tónů.