Staňte se odborníkem na pravou vanilku!

24.04.2017

Umíte vždycky s jistotou poznat, že se ve vašem oblíbeném dezertu vyskytuje pravá vanilka? Z článku o vanilkové zmrzlině už víte, že zrníčka často nezaručují, že byla použita pravá vanilka. Ukážu vám nejspolehlivější metodu, jak se naučíte pravou vanilku bezpečně rozpoznávat. A navíc vám bude moc chutnat ;-)

Ten nejlepší someliér ochutná za život tisíce vzorků vína. Co by se stalo, kdyby nikdy žádné neochutnal a jenom o vínu četl? Nic by nevěděl a víno by nepoznal. Stejně tak je tomu s vanilkou. Pravá vanilka se musí ochutnat, a pokud její vůni a chuť chceme na jisto poznat, tak se k ní musíme prostě projíst.

Úplně nejlepší je, když máte vanilku prostě takzvaně "v puse". Jednoduše se k té skvělé chuti pravé vanilky projíte a bezpečně ji kdekoli a kdykoli poznáte. Budete vědět, jak má vonět a chutnat. Pak vás už nikdo a nikdy nenachytá.

Díky jedoduchému postupu se stanete odborníkem na pravou vanilku:

 • Pečte alespoň dva měsíce s pravou vanilkou všechny své oblíbené dezerty
 • Za dva měsíce upečte alespoň 10 dobrot a všechny musíte ochutnat
 • Před tím, než pravou vanilku zamícháte do těsta, tak si k ní pořádně přivoníte se zavřenýma očima - je to opravdu hodně důležité, zbystří se vám tím čichové vjemy
 • Vyzkoušejte alespoň dvě rozdílné konzistence vanilky: Například do jednoho dezertu mletou vanilku nebo vanilkový lusk, do druhého vanilkový extrakt nebo vanilkovou pastu.
 • Střídejte vanilkové produkty i dezerty
 • Začněte s vašimi nejoblíbenějšími recepty, které ozvláštníte základní dávkou pravé vanilky
 • Postupně experimentujte s kombinacemi a chutěmi
 • Užívejte si to! :-)

Nejdůležitější rada na závěr:

S pravou vanilkou po tuto dobu nešetřete! Potřebujete si tu chuť a vůni pořádně zažít a uložit do paměti, naučit všechny vaše smysly aby ji vnímaly a zapamatovaly si ji. Takže si pravou vanilku v tomto období užijte plnými doušky, vyplatí se vám to!

Nejlepší vanilkové dobroty pro začátek:

 1. Vanilkové lusky vanilky bourbon - typická vanilková vůně, nejsilnější a nejdelší vanilkové lusky ever! 
 2. Pravý vanilkový extrakt - velmi silný extrakt z pravé vanilky, který dosahuje kvality 2FOLDs. Čtěte, znamenají FOLDs ;-)
 3. Mletá vanilka bourbon - nejsilnější mletá vanilka ze všech. Jemně mletá, bez jakýchkoli příměsí, velmi silná vůně s čokoládovo višňovými tóny, které se brzy naučíte rozeznávat. 
 4. Vanilková pasta z ostrova Mauritius, která se dá jíst přímo ze skleničky!

Vše, co do začátku potřebujete, najdete v tomto vanilkovém balíčku. Navíc jsem do něj přidala Vanilkovou kuchařku zdarma jako dárek a neplatíte dopravu ;-)

Pravá vanilka pro váš skvělý začátek k dostání na www.vanilkovyobchod.cz