Je ve vanilkové zmrzlině opravdu pravá vanilka?

01.03.2017

Miluju vanilkovou zmrzlinu, která je fakt vanilková. Z pravé vanilky. Vanilinová je totiž dost hrozná, chutná jako stádo nepovedených gumových medvídků z tržnice u hlavního nádraží :-( Jak ale poznat, že je vanilková opravdu z pravé vanilky?

Slyším vás teď až sem :-) "No přeci černá zrníčkááá!" Správně :-) Nějaká zrníčka by tam měla být, je tu ale jedno velké ALE. Výrobci zmrzlin zjistili, že spotřebitelé často posuzují kvalitu vanilkové zmrzliny právě podle černých teček, které jsou typickým znakem toho, že byla použita pravá vanilka. A tak se začalo velmi hojně obchodovat s takovým odpadem, který vzniká při extrakci vanilkových lusků. Tipnete si, co ten odpad je? Malá, černá, suchá zrníčka...

Vanilkové lusky se extrahují různými metodami ale téměř vždy při tom vznikne jako jeden z "odpadů" nebo chcete-li zbytků kopec černých suchých zrníček, které se nacházejí uvnitř lusku (nepleťte si to ale s vanilkovým kaviárem, o tom zase příště). Lidé si často myslejí, že právě tato zrníčka jsou to, co ve vanilce tak voní. Ale opak je pravdou. Tato zrníčka nevoní. Jsou bez vůně a chuti. Voní totiž to, co je kolem těch zrníček, ale to už zůstalo v extraktu. 

Zbylá suchá zrníčka zato vypadají moc hezky, tak proč je ještě nezužitkovat do zmrzliny jako dekoraci! A proto se prodávají jako médní potravinářský doplněk do zmrzlin a krémů.

Jak tedy poznat opravdovou vanilkovou zmrzlinu?

  • Barva: Měla by být jemně krémová, spíš se blíží k béžové. Vanilková zmrzlina nikdy není žlutá, pokud není dobarvená třeba kurkumou ;-)
  • Chuť: Cítíte tu typickou děsně sladkou vtíravou chuť? Máte zmrzku s vanilinem :-( Vanilková zmrzlina bývá velmi jemná, protože pravá vanika nemá ráda zimu a v chladu je její aroma opravdu méně výrazné.
  • Zrníčka? Můžou tam být a také nemusí. Malé stejnoměrné černé tečky jsou ukazatelem zrníček. Naopak nesouměrné hnědočerné kousíčky jsou znakem mleté vanilky, která narozdíl od zrníček voní nádherně ;-)

Nejlíp uděláte, když se prostě zeptáte na složení, to se opravdu nedá ošidit. A každý poctivý zmrzlinář se přece rád pochlubí!

TIP: Pro výrobu domácí zmrzliny mám nejraději vanilkovou pastu z Mauritia . Je to spojení mleté vanilky, vanilkového extraktu a trošky cukru. Vanilková pasta je udělaná tak, aby krásně voněla i po zchlazení, takže je ideální právě do zmrzliny nebo do studené kuchyně :-) Můžete vyzkoušet i můj recept ;-)