Tři recepty na pravý vanilkový cukr

14.02.2017

Zapomeňte na cukr, do kterého se vloží lusk a cukr pak voní. Nefunguje to. Cukr se sice trošku ovoní, ale vůni si neudrží.

Důležitou složkou v pravém vanilkovém cukru je poctivý podíl pravé mleté vanilky. A to je ta hlavní ingredience, kterou potřebujete - pravá jemně mletá vanilka.

Tradičně se vanilka přidává do cukru již při krystalizaci, následuje dlouhé mísení a uležení. Doma si to zkrátíme, můžete si vybrat z několika postupů ten pravý, váš ;-)

EXTRARYCHLÝ VANILKOVÝ CUKR

1kg cukru, 50g mleté vanilky

Cukr smísíme s mletou vanilkou, vložíme do uzavíratelné láhve (ideálně skleněné) a uložíme na 1-2 týdny do temna při pokojové teplotě.

Hotovo :-)

VOŇAVÝ VANILKOVÝ CUKR

1kg cukru, 50g mleté vanilky, 

ml Vanilkový extrakt

Cukr smísíme s mletou vanilkou a rovnoměrně rozprostřeme na velký plech. Vanilkový extrakt nalijeme do rozprašovače (třeba malý rozprašovač na vzorky, vanilkový extrakt můžeme smísit se lžičkou silnějšího alkoholu - vodky nebo s troškou vody, aby se lépe rozprostřel). Rozprašovačem rovnoměrně postříkáme cukr a promícháme. Necháme 10 minut odpočinout a vložíme do uzavíratelné láhve (ideálně skleněné). Uložíme na 1-2 týdny do temna při pokojové teplotě.

Hotovo :-)

EXTRA VANILKOVÝ CUKR

1kg cukru

50g mleté vanilky

5ml Vanilkový extrakt

4 celé vanilkové lusky

Vanilkové lusky podélně rozřízneme, hranou nože vyškrábneme jejich obsah a ten smícháme s cukrem (slupky od vanilky NEVYHAZUJTE, budeme je potřebovat).

Takto připravený cukr smísíme s mletou vanilkou a rovnoměrně rozprostřeme na velký plech. Vanilkový extrakt nalijeme do rozprašovače (třeba malý rozprašovač na vzorky, vanilkový extrakt můžeme smísit se lžičkou silnějšího alkoholu - vodky nebo s troškou vody, aby se lépe rozprostřel). Rozprašovačem rovnoměrně postříkáme cukr a promícháme. Necháme 10 minut odpočinout a vložíme do uzavíratelné láhve (ideálně skleněné). Do této nádoby přidáme slupky od vyškrábnuté vanilky (zužitkujeme prostě vše!)

Uložíme na 1-2 týdny do temna při pokojové teplotě.

Hotovo :-)

TIPY:

1. Pokud máte robot s hnětacími háky, tak vše promíchávejte na nejnižší otáčky v tomto robotu. Mletá vanilka se vám krásně naváže na zrníčka cukru!

2. Nejlepší a nejoblíbenější je do vanilkového cukru Vanilka tahini.

3. Vanilkový cukr potřebujete ihned? Záchranu najdete tady ;-)