Vanilkové překvapení z vinařství Stanislava Mádla

22.06.2017

Vloni na moravských vinohradech mrzlo, až praštělo. Letos zasvítilo slunce a vzápětí se přehnaly dvě mrznoucí fronty. Vinaři rozdělali ve vinohradech ohně, celé noci je udržovali, nic naplat, úrodu nezachránili. 

"Omlouváme se, většina vína nám prostě zmrzla, dokonce dvakrát po sobě," říká mi pan Pavel z vinařství Stanislava Mádla, když pátrám po oblíbeném Chardonnay, ze kterého se vyrábí Vanilkové víno. 

"Něco jsme ale přecejen vymysleli, pojďte se podívat", vede mě do výrobny a já nevěřím vlastním očím. Vanilkové víno udělali z Chardonnay pozdního sběru 2014!

"Je toho ale málo, máme pro vás jen 90 lahví," upozorňuje pan Pavel. Nevadí, rozhodně nevadí! To je perfektní, přivezu pro zákazníky opravdovou dobrotu! Vynikající víno pozdního sběru v oblíbeném ročníku 2014 ve spojení s nejlepšími lusky. To bylo perfektní překvapení!

Výjimečné víno, jedinečný vzhled!

Dohodli jsme se, že pro tento účel uděláme zvláštní typ vzhledu láhve. Aby bylo na první pohled poznat, že jde o něco zvláštního :-) Přední viněta je věnovaná vinařství Stanislava Mádla, visačka na hrdle deklaruje pravý vanilkový lusk v láhvi a o zadní etiketu jsme se podělili :-)

Jaké je, to Vanilkové?

Jak chutná Vanilkové víno? Je to víno suché, ale díky pozdnímu sběru má málo kyselinek, je hezky kulaté. Vůně vanilky je opravdu výrazná, víno se hodí jako dezertní, ke kávě a zákusku nebo na odpolední posezení s návštěvou, které chcete nabídnout neopakovatelný zážitek. 

Kvalitní suroviny a žádné kompromisy!

Vanilkové víno se vyrábí pod ochrannou recepturou. Trvám na tom, aby hrozny byly vždy kvalitní, České a pro výrobu aby se používaly se pravé lusky vanilky. Prostě žádné kompromisy ani náhražky!

Vanilkové víno je k dostání v limitované edici, až se vyprodá, tak tyto speciální lahve nebudou. V průběhu celého roku můžete ochutnat Vanilkové víno, které vyrábíme z aktuální sklizně se stejnou péčí a láskou ;-)