Vanilkové víno. A v tom je opravdu vanilka?

21.02.2017

"Dobrý den pane Mádl, tak mi to přišlo! Úřad to schválil a máme to patentované! Fakt!" Radovala jsem se před třemi lety ve Velkých Bílovicích u Stanislava Mádla ve vinařství jako malá holka. Zrovna mi přišel dopis z Úřadu průmyslového vlastnictví, že patent na výrobu Vanilkového vína je schválený. "Tož to je dobrý, to máte pěkný... Ale včil by to chtělo nějaký neco k tomu. Se mě to zdá takové smutné. To vaše Vanilkové." Pan Mádl seděl u traktoru a kouřil několikátou cigaretu a přemýšlel.

Já jsem taky přemýšlela, čím že to víno může být smutné, asi jsem vypadala dost nechápavě, protože Staňa se začal smát a řekl: "Sakra vy jste baba jak lusk, se podívete. A to víno, to chce šťávu do toho názvu, dyť v tom mácháme ty vaše supr lusky no ne?" Všichni jsme kývli, jako že ano. "No...," pokračoval, "takže to by teda mohlo být - víno jako lusk ne? Jako Vanilkový víno, víno jako lusk! Co říkáte paní Vanilková? To je dobrý co?" Já, sklepmistr, i pan Pavel, jsme vykulili oči :-) ! To je nápad :-) Všichni jsme se začali smát, protože ta asociace byla opravdu neskutečná, baba jako lusk, lusk v láhvi a víno, to všechno dohromady je opravdu jedinečné, stejně jako víno, které se nám všem zrodilo pod rukama.

Jak se Vanilkové víno vyrábí?

Nejdříve se nasekané vanilkové lusky dají do vinného kvasu, který už po několika dnech krásně voní vanilkou. Pak se už tradičním způsobem vyrobí víno, které získá nezaměnitelné vanilkové tóny. Pro výrobu Vanilkového vína používáme vanilku bourbon, takže v chutí můžete cítit také jemné čokoládové tóny a lehký bourbonový buket.  Na závěr se do každé láhve přidá jeden lusk pro zachování chuti a vůně. Nakonec už jen špunt do láhve a je hotovo :-)